Prednáška č.3

9.6.2015 / 18:30
Tomáš Benedikovič

Benedikovic
Má 34 rokov, vyštudoval Fakultu výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Od roku 2005 sa venuje novinárskej fotografii. Najskôr v agentúre SITA, potom v Denníku SME, v súčasnosti pôsobí v Denníku N. Popri spravodajskej práci dlhodobo fotí aj pre motoristický magazín Autožurnál.

Mladý, talentovaný a už niekoľko rokov výraznou osobnosťou slovenskej novinárskej fotografie. Svoju cestu si vyšliapal poctivou a naozaj precíznou fotografickou prácou, za ktorú získal niekoľko prestížnych ocenení Literárneho fondu, viacero cien Syndikátu novinárov a rovnako tak cenou Slovak press photo v kategórii aktualita.

Jeho oči vnímajú svet akosi detailnejšie, vidí a zachytáva skryté významy, ktoré inými zostávajú nepovšimnuté. Darí sa mu aj z vecí vážnych a verejných vytiahnuť praobyčajnú podstatu a vykresliť ich spôsobom jemu vlastným. Mnoho z jeho fotografií vám vyvolajú úsmev na tvári a pošteklia dušu. Tomáš Benedikovič nie je len jedným z mnohých, je osobnosťou, ktorá má jednoznačne čo povedať k téme žurnalistická fotografia a pre Fotoklub C41 je jeho prítomnosť na besede nesmiernou poctou a osobným prínosom.

Výber z jeho tvorby – spoznávate odkazy doby, ktorú žijeme? 🙂

This slideshow requires JavaScript.

zdroj foto: archív autora

text spracovala:
LINDA KISKOVÁ BOHUŠOVÁ